Boje o oficiální prezidentskou nominaci demokratů se zúčastní i senátorka Amy Klobucharová

Zájemců o prezidentské křeslo ve Spojených státech přibývá. V neděli svoji kampaň oznámila také americká demokratická senátorka Amy Klobucharová, která se tak stává dalším účastníkem stranického klání o oficiální prezidentskou nominaci Demokratické strany.

Minneapolis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká demokratická senátorka Amy Klobucharová | Foto: Kevin LaMarque | Zdroj: Reuters

„Žádám vás, abyste se k této kampani připojili,“ řekla Klobucharová svým příznivcům na setkání v Minneapolis. Prezidentské volby se ve Spojených státech budou konat v listopadu 2020.

Elizabeth Warrenová se pokusí se vyzvat Donalda Trumpa a bude kandidovat na prezidentku USA

Číst článek

V první polovině příštího roku jim budou předcházet demokratické primárky, ze kterých vzejde stranický prezidentský kandidát.

Klobucharová, která byla po prvním zvolení do Senátu v roce 2006 označována za stoupající hvězdu demokratů, je považována za hlavního uchazeče z amerického Středozápadu.

Agentura AP 58letou političku hodnotí jako velmi pragmatickou a jednu z nejproduktivnějších členek Senátu, která se nezdráhá spolupracovat s republikány.

Z řad demokratů již oznámili prezidentskou kandidaturu senátorky Elizabeth Warrenové, Kirsten Gillibrandová a Kamala Harrisová, senátor Cory Booker či bývalý kongresman Julian Castro. Média spekulují, že o demokratickou nominaci se přihlásí také bývalý viceprezident Joe Biden či nezávislý senátor Bernie Sanders.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme