Senegal přišel s levným rychlotestem na covid. Mohl by pomoc zvýšit počet testů v Africe

S rozšířením testování na koronavirus v Africe by mohl pomoct levný senegalský rychlotest. Jeho cena by neměla přesáhnout 25 korun. K určení výsledku potřebuje kapku krve odebranou z prstu. Většina z víc než padesáti afrických zemí v současnosti testuje málo.

Dakar Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Očkování proti koronaviru v Senegalu

Očkování proti koronaviru v Senegalu | Foto: Zohra Bensemra | Zdroj: Reuters

Zatímco v Jihoafrické republice testy dosud odhalily asi 1,5 milionu nakažených, většina zemí vykazuje počet odhalených případů koronaviru v řádu tisíců nebo desetitisíců.

Zdravotnická organizace: Šíření koronaviru v Africe zrychluje. Počet nakažených za dva týdny dvojnásobil

Číst článek

Výjimkou není ani Senegal, kde dosud testy odhalily nákazu u více než 38 tisíc lidí.

„Od počátku pandemie se v Senegalu velmi málo testuje. Kapacita je zhruba čtyři tisíce testů za den. Ve většině případů se jedná o osoby, které mají příznaky,“ říká Radiožurnálu Andrea Toušková z Dakaru.

Nedávno Senegal spustil službu, která lidem umožňuje v případě podezření na nákazu zavolat si zdravotníky přímo domů nebo na pracoviště.

Země taky očkuje, a to i díky centrálnímu registračnímu systému počítajícímu s náhradníky. Za den zdravotníci v Senegalu podali vakcínu maximálně 35 tisícům lidí.

Kateřina Havlíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme