,Jasný a nekritický obhájce.‘ Lavrov se opřel do Západu kvůli údajné shovívavosti vůči Ukrajině

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov ve středu vytkl Spojeným státům a zemím EU údajnou přílišnou shovívavost vůči Kyjevu. Amerického zvláštního zmocněnce pro ukrajinský konflikt Kurta Volkera označil za nekritického obhájce provokací Kyjeva.

Ženeva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov | Zdroj: Reuters

Lavrov o Ukrajině mluvil po setkání se svým švýcarským protějškem Ignaziem Cassisem v Ženevě, kde se koná konference OSN o pomoci Afghánistánu.

„Ve Washingtonu a některých evropských hlavních městech jsou ochotni se podílet na jakýchkoli vrtoších kyjevského režimu,“ prohlásil Lavrov podle agentury DPA.

Napadli naše lodě v mezinárodních vodách, tvrdí Kyjev. ‚Překazili jsme pokus o porušení hranic,‘ odmítá Rusko

Číst článek

Aktuální eskalaci napětí v Černém moři ruský ministr opět označil za provokaci Ukrajiny. Ruské speciální jednotky v neděli zadržely u Kerčského průlivu tři lodě ukrajinského námořnictva. Rusové přitom na plavidla stříleli a tři námořníky zranili.

Kerčská krize

Ukrajinské vojenské lodě s 23 námořníky se snažily proplout z Oděsy do přístavu Mariupol v Azovském moři skrz Kerčský průliv, přes který Rusko postavilo most na anektovaný poloostrov Krym.

Ukrajina prohlašuje, že lodě respektovaly mezinárodní námořní pravidla. Podle Ruska ale neměly lodě povolení k průjezdu Kerčským průlivem a ohrožovaly běžnou plavbu v oblasti.

Lavrov rovněž obvinil ze zaujatosti amerického zmocněnce pro Ukrajinu Volkera. Podle šéfa ruské diplomacie je to „jasný a nekritický obhájce“ všech provokací Kyjeva.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme