Agent Skripal poprvé prolomil mlčení. Telefonoval se svou neteří a popřál jí ke Dni vítězství

Zběhlý ruský agent Sergej Skripal poprvé prolomil mlčení a zatelefonoval svým příbuzným v Rusku. Skripala a jeho dceru Julii otrávili nervově-paralytickou látkou typu Novičok loni na jaře v anglickém Salisbury. Britská vláda podezřívá z pokusu o vraždu dva příslušníky ruské vojenské rozvědky GRU.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sergej Skripal před soudem v Moskvě v roce 2006 | Foto: Kommersant/Yuri Senatorov | Zdroj: Reuters

Bývalý plukovník ruské vojenské rozvědky a britský špion Sergej Skripal se telefonicky ozval své neteři Viktorii v Jaroslavli, aby jí popřál ke Dni vítězství 9. května. Zvukový záznam z hlasové schránky telefonu ve čtvrtek zveřejnil list Moskevský komsomolec.

Mohu potvrdit, že jsou naživu, řekl britský velvyslanec v Moskvě o Skripalových

Číst článek

Skripal v krátkém telefonátu uvedl, že on i dcera Julie se mají dobře. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová ve čtvrtek opakovaně odmítla britská obvinění z provedení atentátu a prohlásila, že Londýn doteď nepředložil žádné důkazy.

Skripal a jeho dcera se loni na jaře v jihoanglickém Salisbury stali terčem útoku jedem Novičok, který podle britských vyšetřovatelů spáchali agenti ruské vojenské rozvědky. Skripalovi útok přežili, informace o jejich zdravotním stavu a kontaktech s okolním světem jsou ale kusé. S kýmkoli z Ruska se doposud odmítali kontaktovat.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme