Sérii útoků v afghánském Kábulu nepřežilo nejméně 41 lidí, mezi nimi i vysoce postavení představitelé armády

Po pondělní sérii atentátů v afghánském Kábulu zemřelo nejméně 41 lidí. Zraněno je více než sto dalších. První atentát mířil na afghánské ministerstvo obrany, po kterém zemřel i armádní generál a několik dalších vysoce postavených důstojníků. Cílem druhého útoku bylo sídlo charitativní organizace. Jen v Kábulu bylo za poslední den pět podobných atentátů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kábul se stal v pondělí terčem dalších útoků | Foto: ČTK/AP

Humanitární organizace sídlila v prestižní obchodní a sídelní čtvrti Kábulu. Nejdříve před ní vybuchla nálož a poté místo napadla skupina ozbrojenců. Přestřelka mezi nimi a bezpečnostními složkami trvala podle vládních představitelů několik hodin.

Z místa se mezitím podařilo evakuovat desítky lidí, včetně několika cizinců. Úřady kvůli útoku odklonily dopravu v přilehlých částech města a také uzavřely školy.

K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. K předchozím atentátům v pondělí se přihlásilo radikální hnutí Tálibán. To je v posledních týdnech výrazně aktivnější.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme