Sesazená venezuelská prokurátorka Ortegová uprchla s manželem do Kolumbie

Sesazená šéfka venezuelské generální prokuratury Luisa Ortegová uprchla s manželem do sousední Kolumbie. Na jejího muže Germána Ferrera, který působil v rozpuštěném parlamentu, vydal nový prokurátor zatykač. Údajně za vedení rozsáhlé korupční sítě.

Caracas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sesazená šéfka venezuelské generální prokuratury Luisa Ortegová. | Zdroj: Reuters

Manželé v poslední době kritizovali režim prezidenta Nicoláse Madura, který podle nich nastoluje v zemi diktaturu a porušuje lidská práva.

Další krok k diktatuře? Ústavodárné shromáždění ve Venezuele 'zrušilo' parlament

Číst článek

Ortegová podle Radiožurnálu tvrdí, že přišla o funkci kvůli vyšetřování, které mělo prokázat, že venezuelský prezident přijal od brazilské společnosti Odebrecht úplatek v přepočtu přes dvě miliardy korun.

Nové venezuelské Ústavodárné shromáždění v pátek odhlasovalo převzetí zákonodárné pravomoci. Ta dosud patřila jen parlamentu ovládanému opozicí.

Legitimitu shromáždění neuznala Evropská unie a proti jeho vzniku protestovaly mimo jiné i Argentina, Brazílie či Mexiko. Spojené státy kvůli porušování lidských práv ve Venezuele zavedly ekonomické sankce vůči Madurovi i několika dalším venezuelským činitelům.

Tomáš Fiala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme