Šest hodin chaosu na letišti na Mallorce

Celkový výpadek proudu na letišti Son Sant Joan ve španělském rekreačním centru Palma de Mallorka, který nakonec trval šest hodin, způsobil dnes dopoledne v provozu tohoto silně frekventovaného letiště naprostý chaos. Oznámil to španělský rozhlas s tím, že "obětí" chaosu se stalo na 40.000 cestujících. Zatímco kontrolní věž letiště a světla přistávacích drah mohly díky nezávislému zdroji pokračovat v provozu, ve vlastní budově letiště se vše zastavilo. Nefungovalo osvětlení ani místní rozhlas, který by cestující informoval a usměrnil, nejezdily eskalátory ani pásy se zavazadly, nefungovaly kontrolní rentgeny ani rámy na identifikaci kovových předmětů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vše muselo být odbavováno ručně a většina letů proto měla značné zpoždění. Nefungovaly dokonce ani telefonní kabiny, takže postižení cestující často nemohli ani ohlásit, že přijedou později. Příčinou výpadku byl problém v letištní rozvodně proudu. Oprava trvala technikům šest hodin a dodávka byla obnovena krátce po poledni.

"Šlo o poruchu zcela mimořádného charakteru, a proto i oprava byla komplikovaná," zdůvodnil situaci mluvčí letiště. Letiště Son Sant Joan na Mallorce odbaví během víkendu v této roční době obvykle 750 letů se 100.000 pasažéry. Ani dnes nebyl žádný let zrušen.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme