Šest hodin chaosu na letišti na Mallorce

Celkový výpadek proudu na letišti Son Sant Joan ve španělském rekreačním centru Palma de Mallorka, který nakonec trval šest hodin, způsobil dnes dopoledne v provozu tohoto silně frekventovaného letiště naprostý chaos. Oznámil to španělský rozhlas s tím, že "obětí" chaosu se stalo na 40.000 cestujících. Zatímco kontrolní věž letiště a světla přistávacích drah mohly díky nezávislému zdroji pokračovat v provozu, ve vlastní budově letiště se vše zastavilo. Nefungovalo osvětlení ani místní rozhlas, který by cestující informoval a usměrnil, nejezdily eskalátory ani pásy se zavazadly, nefungovaly kontrolní rentgeny ani rámy na identifikaci kovových předmětů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vše muselo být odbavováno ručně a většina letů proto měla značné zpoždění. Nefungovaly dokonce ani telefonní kabiny, takže postižení cestující často nemohli ani ohlásit, že přijedou později. Příčinou výpadku byl problém v letištní rozvodně proudu. Oprava trvala technikům šest hodin a dodávka byla obnovena krátce po poledni.

"Šlo o poruchu zcela mimořádného charakteru, a proto i oprava byla komplikovaná," zdůvodnil situaci mluvčí letiště. Letiště Son Sant Joan na Mallorce odbaví během víkendu v této roční době obvykle 750 letů se 100.000 pasažéry. Ani dnes nebyl žádný let zrušen.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme