Šest kilo kokainu v kufru. Českému seniorovi hrozí v Hongkongu za pašování až 27 let vězení

Čechovi, kterého loni zatkla policie v Hongkongu s téměř šesti kilogramy kokainu, hrozí více než 20 let za mřížemi. Rozsudek by mohl padnout už tento týden. Sedmičlenná porota v pondělí u Nejvyššího soudu v Hongkongu znovu shlédla videozáznam z výslechu obžalovaného a seznámila se s předloženými důkazy.

Hongkong Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Fotobanka Pixabay

„Protože je to něco, co má mezinárodní rozměr, co překračuje hranice, tak žaloba zvažuje dvacet pět let, možná i dvacet sedm," řekl Radiožurnálu dozorující státní zástupce Nejvyššího hongkongského soudu.

Odmítá uvěřit, že obžalovaný třiašedesátiletý český občan, nevěděl, že ve svém zavazadle převáží z Brazílie do Hongkongu skoro šest kilogramů kokainu. Hongkong má jedny z nejpřísnějších protidrogových zákonů na světě, ale na rozdíl od sousední Číny za ně neuděluje trest smrti.

V Hongkongu soudí českého důchodce, našli mu v kufru několik kilo kokainu

Číst článek

Podmínky ve věznici pro Čecha zatím nejsou špatné. Ve vazební věznici ho navštěvuje pravidelně český konzul Dalibor Mička nebo čeští tlumočníci. Podle nich je vazba to nejlepší, kam se mohl český občan dostat.

Pokud bude pravomocně odsouzen, podmínky se výrazně zhorší, ale v současné chvíli mu pomáhá i to, že celu sdílí s dalším Čechem, který čeká na soud za podobný delikt.

V rozmezí několika měsíců totiž hongkongská policie zatkla dalšího Čecha, u kterého našla poměrně velké množství drog. Tento muž letěl tentokrát z Mexika do Hongkongu. Vyšetřovatelé ale říkají, že i když jsou si tyto případy na první pohled podobné, tak pravděpodobně spolu nesouvisí.

David Jakš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme