Šest lidí zahynulo při výbuchu v ruském Dagestánu

Nejméně šest ruských policistů přišlo o život při pumovém atentátu v jihoruském Dagestánu. Čtrnáct dalších lidí bylo zraněno. Ruský prezident Dmitrij Medvěděv vyzval místní úřady k posílení bezpečnostních opatření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuch (ilustrační foto | Foto: Fotobanka PhotoRack

Podle prvních vyšetřovacích verzí šlo o útok sebevražedného atentátníka. V dagestánském hlavním městě Machačkale se pokusil najet autem naplněným výbušninou do stanoviště dopravní policie.

Policisté ho ale zaregistrovali a těsně před explozí do něj najel policejní vůz. Následný výbuch byl podle svědků tak silný, že rozbil okna v budovách až 200 metrů vzdálených. Podle ruské zpravodajské služby Fsb měla trhavina sílu až 60 kilogramů TNT.

Jde o další z řady útoků, které svědčí o zhoršující se bezpečnostní situaci v celém severokavkazském regionu. Podobně jako v sousedním Čečensku a Ingušsku je podle expertů i v případě Dagestánu důvodem rostoucího násilí chudoba, islamismus, klanové spory a tvrdé metody místních i federálních bezpečnostních sil.

Igor Maňour, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme