Šestnáctiletého vraha učitelky poslal britský soud na doživotí za mříže

Šestnáctiletý britský student dostal za vraždu učitelky doživotí. Ženu ubodal letos v dubnu na střední škole v Leedsu. U soudu žádné emoce neprojevil.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Květiny před školou na památku ubodané učitelky Anne Maguire

Květiny před školou na památku ubodané učitelky Anne Maguire | Zdroj: Reuters

Pachatel stráví za mřížemi s ohledem na své provinění minimálně 20 let. Podle soudce Petera Coulsona ale možná viník z vězení nikdy nevyjde.

Student, jemuž bylo v době činu 15 let, se k brutální vraždě kantorky Ann Maguireové přiznal. Neprojevil ale sebemenší lítost s tím, že podle jeho názoru „bylo všechno prima a báječné.“

O úmyslu zavraždit mimořádně oblíbenou učitelku a strávit zbytek života ve vězení dopředu na Facebooku informoval jednoho ze svých přátel.

Ann Maguireová učila na katolické škole Corpus Christi 40 let a měla krátce před důchodem.

Po vraždě Maguireové se už poněkolikáté rozproudila debata o povinném zavedení bezpečnostních rámů u vstupů do škol. Rodina zavražděné kantorky ji víceméně ukončila prohlášením, že by si Ann něco takového nepřála.

Dolní sněmovna nicméně v nepřímém důsledku tragédie v Leedsu zpřísnila posuzování trestných činů spáchaných s použitím nože. Za druhý takový delikt má jít nově pachatel automaticky do vězení.

Jiří Hošek, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme