Při sesuvu půdy v nelegálním dole v Čadu zahynulo více než padesát lidí, přes třicet je zraněných

Při úterním sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato v provincii Tibesti na severu Čadu zemřelo nejméně 52 lidí. Dalších 37 lidí utrpělo zranění, 21 z nich vážná. Agentuře AFP to v pátek sdělily zdroje z čadské vlády, podle nichž by se mohl počet mrtvých ještě zvýšit.

Ndjamena Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Ernest Henry | Zdroj: Reuters

Oficiální údaje o počtu mrtvých nebyly několik dní k dispozici kvůli složitosti záchranných prací způsobené odlehlostí regionu a tím, že některé lokality v oblasti v podstatě kontrolují ozbrojené skupiny.

Důl se nachází poblíž libyjských hranic v regionu s hojností přírodního bohatství. O kontrolu zdrojů tu spolu soupeří řada gangů. Oblast je posetá mnoha otevřenými kaskádovitými doly s nestabilní strukturou, ve kterých v nebezpečných podmínkách nelegálně pracují stovky horníků.

Čadský prezident Idriss Deby Itno vyhlásil v polovině letošního srpna kvůli násilnostem mezi ozbrojenci v provincii Tibesti a dalších dvou oblastech výjimečný stav.

Region ohrožují i povstalecké skupiny z Libye, které v této pouštní řídce osídlené krajině volně přechází spoře hlídanou hranici mezi oběma zeměmi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme