Sesuv půdy, vykolejený vlak a kolony aut. Přívalový déšť ochromil jih Anglie

Značné potíže způsobil v jižní Anglii v noci na dnešek a ráno přívalový déšť. U Watfordu vůli sesuvu půdy vykolejil vlak. Na několika místech musela policie uzavřít některé zaplavené dálniční úseky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle meteorologů spadlo na některých místech za pár desítek minut takové množství srážek, které odpovídá dvoutýdennímu průměru. | Foto: Reuters

Při nehodě vlaku, který jel z Milton Keynes do londýnské stanice Euston, se naštěstí zranili jen dva lidé. Do vykolejené soupravy přitom ještě lehce narazil další vlak jedoucí opačným směrem.

Obrovské kolony se vytvořily na dálnicích v okolí Londýna, kde některé úseky připomínaly jezerní plochu. V hrabstvích Oxfordshire a Berkshire jsou hasiči v nepřetržitém nasazení a odčerpávají vodu ze zatopených ulic, domů nebo železničních zastávek.

Přívalové deště ochromily Anglii. | Foto: Reuters

Zavřené zůstaly některé školy a řada firem umožnila zaměstnancům pracovat z domova. Podle meteorologů spadlo na některých místech za pár desítek minut takové množství srážek, které odpovídá dvoutýdennímu průměru.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme