Sesuv půdy zabil na severu Itálie tři lidi, jedním z nich je Čech

Obrovský sesuv půdy způsobený prudkými dešti usmrtil v noci na dnešek v turistické oblasti na severu Itálie nejméně tři lidi, jedním z nich je i český občan. Další Češka je ve velmi vážném stavu v nemocnici. Událost, o které iformovala italská média, Českému rozhlasu potvrdil Miloslav Hirsch z českého velvyslanectví v Římě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letecký pohled na vrcholky italských Dolomit | Foto: licence Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported, Dmitry A. Mottl

„Potvrzené to je. Skutečně stalo se to,“ řekl Hirsch. První informace hovořily o tom, že obětí je polský občan, to se však nepotvrdilo.

Jak napsal italský list La Repubblica, sesuv půdy a velké množství bahna se navalily na automobily parkující před jednou z chat a smetly je.

V jednom z vozů byl v tu chvíli český manželský pár, šestapadesátiletého muže se již nepodařilo zachránit, třiačtyřicetiletá žena byla silně podchlazená převezena do nemocnice.

K sesuvu došlo ve městě San Vito di Cadore poblíž známého horského střediska Cortina d´Ampezzo v Dolomitech.

Druhou obětí sesuvů půdy je mladá dívka, která byla nalezena o několik hodin později. „Našli jsme dívku ve věku okolo 14 let. Dosud jsme ji neidentifikovali. Z našeho města ale nepochází,“ řekl agentuře ANSA místostarosta Andrea Fiori.

Třetím dosud objeveným mrtvým je neznámý asi čtyřicetiletý muž. Mohlo by jít o příbuzného mrtvé dívky. Policie se nyní snaží zjistit jejich totožnost a nevylučuje, že i další dva mrtví jsou cizinci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme