Sesuv půdy zavalil nejméně čtyři stovky lidí na jihu Mexika

Mohutný sesuv půdy zavalil na jihu Mexika nejméně stovku domů. Podle posledních zpráv usmrtila lavina sedm lidí, dalších nejméně sto se pohřešuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sesuv půdy v Bukovci, silnice do Polska | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

Záchranné práce komplikuje nepřístupný terén a nepříznivé počasí. Zhruba dvě stě metrů dlouhý pás země se utrhnul po vydatných lijácích, které s sebou přinesly tropické bouře Karl a Matthew.

K sesuvům došlo v horském státě Oaxaca, v jedné z nejchudších oblastí Mexika, kterou obývají převážně indiáni. Mexická federální vláda už na pomoc poslala armádu a námořnictvo.

Záchranáři ale mají problém se do postižené horské vesnice Santa María Tlahuitoltepec vůbec dostat, řada cest je totiž kvůli dřívějším vydatným dešťům neprůjezná.

Letošní rok je podle meteorologů nejdeštivějším v celé historii Mexika. Řeky na jihu a východě země se vylily z břehů a kromě Oaxaky jsou pod vodou rozsáhlá území ve státech Chiapas a Veracruz. Podle posledních zpráv už postihly povodně přes milion lidí.

Igor Maňour, Martin Petříček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme