Afriku sužují prudké deště, při sesuvu půdy na západě Kamerunu zemřelo 34 lidí

Při sesuvu půdy v důsledku prudkých dešťů zemřelo na západě Kamerunu 34 lidí, asi deset dalších se jich zranilo. S odvoláním na místní úřady o tom v úterý informovala agentura AP. Vláda na místo vyslala záchranné týmy a armádu, kteří v domech zavalených bahnem hledají další oběti.

Yaoundé Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prudké deště zaplavují rovníkovou Afriku i přesto, že období dešťů tam už skončilo. (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK/AP

Konečný počet obětí ve městě Bamoungoum se podle guvernéra regionu Awy Fonky Augustina může ještě zvýšit. Město Bamoungoum se nachází více než 220 kilometrů od metropole Yaoundé.

Egypt čelí prudkým dešťům a záplavám. Na severu země si počasí vyžádalo nejméně sedm obětí

Číst článek

V části města, kterou zaplavilo bahno a povodně, žilo zhruba 120 lidí, mnoho z nich se stále pohřešuje, včetně dvou těhotných žen. „Incident se stal v noci a v této čtvrti je hodně dětí, které v tu chvíli spaly,“ řekl guvernér Augustine.

Místo neštěstí navštívil kamerunský ministr decentralizace a místního rozvoje George Elanga Obam, který přeživším předal finanční pomoc a podpořil záchranné týmy. „Prezident Paul Biya mě požádal o poskytnutí finančních prostředků těm, kteří přišli o všechen svůj majetek a chybí jim jídlo a voda,“ uvedl Obam.

Prudké deště zaplavují rovníkovou Afriku i přesto, že období dešťů tam už skončilo. Záplavy ve Středoafrické republice, která s Kamerunem sousedí, vyhnaly z domovů přes 30 000 lidí, uvedla agentura Reuters. Záplavy a sesuvy půdy v posledním týdnu zasáhly i další africké země včetně Etiopie, Jižního Súdánu, Egypta či Tuniska.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme