Setkání Browna s Merkelovou dominovala ekonomická témata

Britský premiér Gordon Brown jednal ve své úřadovně v londýnské Downing Street s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Jejich setkání se uskutečnilo dva týdny před summitem skupiny G20 ve Washingtonu, který bude věnován globálním ekonomickým záležitostem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gordon Brown, Angela Merkelová | Zdroj: ČTK

Gordon Brown a Angela Merkelová jednali o reformě Mezinárodního měnového fondu, o regulaci finančních institucí a o tom, jak stabilizovat východoevropské ekonomiky.

"Těžce zkoušené rodiny a byznysy v našich komunitách jsou závislé na naší spolupráci. A my jme odhodláni v započaté spolupráci pokračovat," prohlásil premiér Brown.

Kancléřka Merkelová, kterou před tím přijala královna v Buckinghamském paláci, vyzvala k zavedení smělých opatření na řešení poklesu hospodářské činnosti.

Zpravodaj BBC zaznamenává, že k jednání v Downing Street došlo v den, kdy hodnoty akcií na burzách v Londýně a ve Frankfurtu stouply a euro a libra šterlinků vůči dolaru posílily.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme