Setrvání ve výcvikových táborech teroristů bude v Německu brzy trestné

Pobyt ve výcvikových táborech teroristů by se v Německu měl stát trestným činem. Dohodli se na tom ministři vnitra v souvislosti se zmařenými útoky, které u našich západních sousedů hodlala provést trojice islamistů. Všichni předtím prošli teroristickým výcvikem v Pákistánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zatýkání jednoho z teroristů | Foto: AFP

Ve sporné otázce online-prohlídek počítačů podezřelých osob ale ministři ke shodě nedospěli.

"Úřady musejí dostat pravomoc stáhnout osoby s paravojenským výcvikem v táborech teroristů z oběhu," vyjádřil se doslova berlínský ministr vnitra Erhard Körting. Na přesné definici jednání, které by do budoucna mělo být trestné, se ale šéfové zemských resortů vnitra zatím nedohodli.

Jejich kolega na spolkové úrovni Wolfgang Schäuble zopakoval, že teroristická hrozba je skutečně vážná. Schäublemu se ale nepodařilo zlomit odpor ministrů za sociální demokracie v kontroverzní otázce "trojských koní," které by bezpečnostní složky tajně umisťovaly do počítačů podezřelých osob. Šlesvicko-holštýnský ministr vnitra Ralf Stegner má například pochybnosti o ústavnosti takového jednání.

Paušálně ale už představitelé SPD online-prohlídky neodmítají. Dokonce ani Schäubleho hlavní vládní rivalka, ministryně spravedlnosti Zypriesová, už neříká jasné "ne," jen zdůrazňuje, že celou věc nelze uspěchat.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme