Ruské flotile se v Sevastopolu utopila vysloužilá ponorka. Pod hladinou skončila i s dokem

V krymském přístavu Sevastopol se v noci na neděli potopila velká dieselová ponorka i s plovoucím dokem, v němž byla umístněná. S odvoláním na ruskou Černomořsoku flotilu o tom informovala agentura TASS. Plavidlo, údajně vysloužilé, mělo projít generální opravou, která byla ale pro nedostatek financí odvolána.

Sevastopol Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ponorka B-380 v sevastopolském doku na snímku z roku 2008 | Foto: Pavlo1 | Zdroj: Wikimedia Commons | CC-BY-SA 4.0,©

Ponorka B-380 byla spuštěna na vodu v roce 1982 a počátkem 90. let měla být v Sevastopolu opravena. Práce ale nezačaly a plavidlo rychle chátralo. Před třemi lety vypsalo ruské ministerstvo obrany soutěž na jeho likvidaci. Jak tendr dopadl, není známo.

Ponorka dlouhá 90 metrů se podle TASS po potopení částečně znovu vynořila, pod vodou je ale celý plovoucí dok starý 80 let. Ke zranění při incidentu údajně nedošlo.

Na ruské letadlové lodi Admirál Kuzněcov vypukl ve strojovně požár. Nejméně jeden člověk nepřežil

Číst článek

Velení ruské Černomořské flotily v neděli vydalo prohlášení, podle něhož se „pracuje na technické přípravě odtažení ponorky k místu likvidace“.

Loni se v Rusku potopil plovoucí dok, na kterém probíhaly opravy jediné ruské letadlové lodi Admiral Kuzněcov. Minulý týden při opravě této lodi vypukl požár, při němž dva lidé zahynuli a 12 jich bylo zraněno.

Jak poznamenává encyklopedie Wikipedia, B-380 patřila k ponorkám třídy Tango. Pro sovětské námořnictvo bylo postaveno 18 ponorek této třídy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme