Sever Itálie hlásí nové přívalové deště

Přívalové deště znovu zasáhly sever Itálie. Dočasně proto muselo být uzavřeno několik silnic v okolí Turínu a Benátek. V některých oblastech se po ulicích valí až 20 centimetrů vody. Silná bouře provázená kroupami a blesky řádila v Římě. S obavami sledují předpověď počasí i obyvatelé zatopených oblastí Horního a Dolního Rakouska. Na pomoc při likvidování následků stoleté potopy jim přijeli záchranáři z celé země a v neděli ráno nastoupí i tým českých hasičů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy v Rakousku | Foto: ČTK/EPA

Jak uvádí zpravodajka Radiožurnálu v Rakousku Marie Woodhamsová, u stovek budov v zaplavených částech země teď odborníci vyhodnocují jejich stabilitu. Vojáci budují náhradní mosty. V neděli ráno nastupuje skupina Čechů v nejhůře postižené oblasti v povodí rozdivočelé řeky Kamp. Mnozí majitelé obchodů stojí před zničenou existencí.

I když poslední tři dny potvrdily, že nikoli peníze, nýbrž nouze spojuje lidi, našly se výjimky. Četníci se psy musí hlídat rozbité obchody, protože tu ojediněle zaznameli pokusy o rabování. Mezi lidmi se stupňuje strach z dalších dešťů.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Woodhamsová: Rakousko po záplavách

Záplavy sužují také severovýchod Maďarska. Několik budov se následkem povodní zřítilo, oběti na životech však zatím hlášeny nejsou.

Na 44 stoupl počet obětí rozsáhlých záplav v Novorossijské oblasti u Černého moře. Většinu mrtvých tvoří rekreanti.

Marie Woodhamsová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme