Sever Spojených států znovu zahalil kouř. V Kanadě dál hoří lesy, 250 požárů není vůbec pod kontrolou

Kouř a popílek z lesních požárů v kanadské provincii Québec znovu pokrývají oblasti na severu Spojených států a míří do jejich středu. Podle kanadského meziresortního centra pro lesní požáry stále hoří porost na 490 místech. 250 požárů se nedaří hasičům nijak kontrolovat. Ani nedávné deště nad Québecem nedokázaly podle kanadské meteorologické služby oheň uhasit, hasičům ale alespoň pomohly v boji s plameny.

Od stálého zpravodaje Québec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kouř z lesních požárů zahalil kanadský Montréal

Kouř z lesních požárů zahalil kanadský Montréal | Foto: Audrey Arguel | Zdroj: Reuters

Plamenům v Kanadě od začátku roku podlehly lesy a další porosty na území o rozloze 76 tisíc čtverečních kilometrů. Požáry tak překonaly dosud nejvážnější řádění ohně z roku 1989.

Kouř z lesních požárů v Kanadě uzavírá americká letiště. Přerušený provoz hlásí Filadelfie a New York

Číst článek

Vítr žene kouř z hořících lesů na jih do oblasti velkých jezer a severních, centrálních a východních regionů Spojených států. Varování před značně zhoršeným ovzduším znovu vydaly státy Minnesota, Michigan a Wisconsin.

Také město Chicago ve státě Illinois vyzvalo obyvatele, aby se zdržovali uvnitř budov, protože vzduch venku může být zdraví škodlivý. Americká meteorologická služba předpovídá, že se kouř může šířit dál na jih a na východ.

Na začátku června zahalil oblak žlutého kouře i města na východním pobřeží jako New York a Washington. Některá velká letiště kvůli tomu musela na několik hodin přerušit provoz.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme