Severní Ameriku trápí vedra a kouř z lesních požárů. Velmi vysoké teploty hlásí Texas či Tennessee

Velkou část Severní Ameriky trápí vedra nebo kouř z lesích požárů v Kanadě. Na jihozápadě Spojených států překračují teploty 35 stupňů. Meteorologové varují, že při velké vlhkosti může být pocitová teplota i přes 45 stupňů. Ve státech Texas, Nové Mexiko nebo Utah je také kvůli horku a suchému větru zvýšené riziko požárů.

Od stálého zpravodaje Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na jihozápadě Texasu ve městě Austin se teplota dostává nad 40 stupňů Celsia

Na jihozápadě Texasu ve městě Austin se teplota dostává nad 40 stupňů Celsia | Zdroj: Profimedia

Úmorným vedrům v Texasu už podle agentury AP podlehlo 13 lidí. Jednu oběť hlásí sousední stát Louisiana.

Přiblížení k normálním hodnotám. Ovzduší na východě USA se zlepšuje, požáry v Kanadě dále zuří

Číst článek

Oblast s velmi vysokými teplotami se teď táhne dál na východ přes státy Mississippi a Tennessee.

Oproti tomu sever Spojených států trápí silně znečištěné ovzduší způsobené lesními požáry na jihu Kanady. V Detroitu u břehů jezera Erie je kvalita vzduchu na příčce s označením velmi nezdravá.

Žlutohnědý mrak kouře zahalil také města Chicago, Milwaukee nebo Buffalo ve státě New York a Pittsburgh v Pensylvánii. Meteorologové předpovídají zhoršení kvality ovzduší kouřem z kanadských požárů také v oblastech na jihovýchodním pobřeží země.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme