Chorvatsko 0:0 Brazílie

Severní Anglie a Skotsko se znovu obávají rozšíření slintavky

V severoanglickém hrabství Northumberland byla zavedena přísná opatření, která mají zastavit nové šíření kulhavky a slintavky. Na rozloze 640 čtverečních kilometrů tam jsou preventivně porážena všechna zvířata. Náměstek ministra zemědělství považuje situaci za velmi vážnou. Také skotští farmáři mají velké obavy, aby se choroba v zemi znovu nerozšířila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí spolupracovník Radiožurnálu ve Spojeném království Milan Kocourek, k preventivnímu vybíjení zvířat na severu Anglie přistoupily úřady po zjištění 11 nových případů slintavky a kulhavky v posledních čtyřech dnech. Nový postup choroby dělá starosti také farmářům v sousedním Skotsku, kde tato choroba nebyla zaznamenána už téměř tři měsíce. Místní farmáři se proto chystali obnovit export svého masa. Nyní ale probíhají nové testy na zvířatech i tam. Mezi novými opatřeními je zákaz pohybu zvířat v okruhu 16 kilometrů od postižených farem. Podle náměstka ministra zemědělství je situace v severní Anglii velmi vážná.

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme