Více než polovina obyvatel Bergama má protilátky na covid-19. Město bylo jedním z epicenter nákazy

Výzkum na vzorku obyvatel severoitalského města Bergamo ukázal, že více než polovina z nich má protilátky na covid-19. S odvoláním na pondělní prohlášení tamních úřadů o tom informovala agentura Reuters. Město bylo jednou z nejhůře zasažených oblastí v Itálii.

Tento článek je více než rok starý.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Test na koronavirus (archivní foto)

Provincie města k pondělku zaznamenala 13 609 případů nákazy. | Foto: Dado Ruvic | Zdroj: Reuters

Z 9965 obyvatel testovaných mezi 23. dubnem a 3. červnem jich protilátky proti nemoci mělo 57 procent. To naznačuje, že přišli do kontaktu s koronavirem SARS-CoV-2, který covid-19 způsobuje.

Přísná hygienická opatření i krabičky hlídající rozestupy. Itálie otevřela slavnou šikmou věž v Pise

Číst článek

Podle zdravotnických úřadů byl testovaný vzorek „dostatečně široký“ na to, aby byl spolehlivým důkazem o tom, kolik lidí se v Bergamu nakazilo. Město v regionu Lombardie, které se stalo ohniskem epidemie v Itálii, má přes 120 000 obyvatel.

Za březen v Bergamu zemřelo o 568 procent více lidí, než je v tento měsíc běžné. Vyplývá to z květnové zprávy statistického úřadu ISTAT, který data porovnával s průměrem za březen 2015 až 2019. Tamní nemocnice nedlouho po počátku epidemie v Itálii zaplavili nakažení lidé a počet zemřelých byl natolik vysoký, že je musely odvážet konvoje vojenských vozidel.

Provincie města k pondělku zaznamenala 13 609 případů nákazy. Itálie od prvního potvrzeného případu v únoru registruje celkem 235 278 nakažených, z čehož 33 964 lidí zemřelo. Lombardie z toho oznámila přes 16 000 zemřelých.

ISTAT a italské ministerstvo zdravotnictví chtějí celkem otestovat až 150 000 Italů, aby zjistili skutečný rozsah epidemie covidu-19 v zemi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme