Více než polovina obyvatel Bergama má protilátky na covid-19. Město bylo jedním z epicenter nákazy

Výzkum na vzorku obyvatel severoitalského města Bergamo ukázal, že více než polovina z nich má protilátky na covid-19. S odvoláním na pondělní prohlášení tamních úřadů o tom informovala agentura Reuters. Město bylo jednou z nejhůře zasažených oblastí v Itálii.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Provincie města k pondělku zaznamenala 13 609 případů nákazy. | Foto: Dado Ruvic | Zdroj: Reuters

Z 9965 obyvatel testovaných mezi 23. dubnem a 3. červnem jich protilátky proti nemoci mělo 57 procent. To naznačuje, že přišli do kontaktu s koronavirem SARS-CoV-2, který covid-19 způsobuje.

Přísná hygienická opatření i krabičky hlídající rozestupy. Itálie otevřela slavnou šikmou věž v Pise

Číst článek

Podle zdravotnických úřadů byl testovaný vzorek „dostatečně široký“ na to, aby byl spolehlivým důkazem o tom, kolik lidí se v Bergamu nakazilo. Město v regionu Lombardie, které se stalo ohniskem epidemie v Itálii, má přes 120 000 obyvatel.

Za březen v Bergamu zemřelo o 568 procent více lidí, než je v tento měsíc běžné. Vyplývá to z květnové zprávy statistického úřadu ISTAT, který data porovnával s průměrem za březen 2015 až 2019. Tamní nemocnice nedlouho po počátku epidemie v Itálii zaplavili nakažení lidé a počet zemřelých byl natolik vysoký, že je musely odvážet konvoje vojenských vozidel.

Provincie města k pondělku zaznamenala 13 609 případů nákazy. Itálie od prvního potvrzeného případu v únoru registruje celkem 235 278 nakažených, z čehož 33 964 lidí zemřelo. Lombardie z toho oznámila přes 16 000 zemřelých.

ISTAT a italské ministerstvo zdravotnictví chtějí celkem otestovat až 150 000 Italů, aby zjistili skutečný rozsah epidemie covidu-19 v zemi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme