Obě Koreje jsou si zase o něco blíž. Otevřely společný styčný úřad

Severní a Jižní Korea otevřely společný styčný úřad na severokorejské straně demilitarizovaného pásma. Oznámily to v pátek jihokorejské úřady. Úřad je považován za první krok ke zřízení velvyslanectví a k těsnější spolupráci obou korejských států.

Soul Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Severokorejská vojačka mává fotografovi (září 2018)

Severokorejská vojačka mává fotografovi (září 2018) | Foto: Danish Siddiqui | Zdroj: Reuters

Pchjongjang a Soul se před týdnem dohodly na uspořádání už třetího summitu svých nejvyšších představitelů Kim Čong-una a Mun Če-ina, na kterém by lídři měli diskutovat o denuklearizaci Korejského poloostrova. Setkání se bude konat od 18. do 20. září v Pchjongjangu.

Kim Čong-un poslal do Washingtonu ‚vřelý dopis‘. Požádal v něm o další schůzku s Trumpem

Číst článek

Jižní Korea podle agentury Reuters doufala, že styčný úřad se podaří otevřít do konce letošního srpna. Proces přípravy ale zbrzdil nedostatečný pokrok k denuklearizaci poloostrova, na níž se na červnovém summitu v Singapuru dohodl Kim s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Oba korejské státy dosud komunikovaly prostřednictvím faxu a speciálních telefonních linek, jejichž provoz závisel na míře vzájemného napětí. Vedoucími nově zřízeného úřadu budou činitelé na úrovni náměstků ministra. Setkávat se budou každý týden.

Sídlo úřadu je vzdáleno asi 60 kilometrů od Soulu a 140 kilometrů od Pchjongjangu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme