Američané rozšířili sankce proti Severokorejcům, týkají se i dvou čínských firem

Spojené státy ve středu rozšířily sankce proti Severní Koreji, které postihují osoby a společnosti podílející se na jaderném programu KLDR. Oznámilo to ve Washingtonu ministerstvo financí, které sankční režim reguluje. Mezi subjekty postiženými novými sankcemi jsou i dvě čínské firmy.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výjev z velké vojenské přehlídky ke 105. výročí narození Kim Ir-sena (15. dubna 2017, Pchjongjang). | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Nové opatření se týká devíti podnikatelských subjektů, 16 osob a šesti plavidel, uvedlo ministerstvo. Dvě čínské společnosti, na které se vztahuje, vyvážely údajně do KLDR kovy a další materiál pro severokorejský zbrojní průmysl za miliony dolarů.

'Severokorejské Spice Girls' přijely do Jižní Koreje na obhlídku. Vystoupí tam při olympiádě

Číst článek

Sankce dopadly podle agentury Reuters také na činitele severokorejské vládnoucí Strany práce, kteří působí v Číně, Rusku a v gruzínské Abcházii, která se od Gruzie odtrhla a je pod kontrolou Moskvy. Spojené státy tyto země vyzvaly, aby stranické činitele KLDR vyhostily.

„Ministerstvo financí systematicky postihuje osoby a subjekty financující Kimův režim a jeho zbrojní programy včetně lidí zapletených do pokusů sankcím se vyhnout,“ uvedl v prohlášení ministr financí Steven Mnuchin.

Na sankčním seznamu USA se nově ocitlo také severokorejské ministerstvo ropného průmyslu a šest lodí plujících pod severokorejskou vlajkou. Loni v prosinci rozšířila sankce proti Pchjongjangu i Rada bezpečnosti OSN kvůli zkouškám mezikontinentálních balistických raket.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme