Severní Korea nevylučuje preventivní útok ani návrat k jednacímu stolu

Pchjongjang nyní vyhodnocuje rozhovory mezi severokorejskými zástupci a Spojenými státy v New Yorku. Komunistická Severní Korea přesto nevylučuje preventivní útok proti nepříteli. Naznačuje ale i ochotu k návratu k šestistranným rozhovorům o svém nukleárním programu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pchjongjang | Zdroj: ČTK

Politika Washingtonu nás vede k výrobě jaderných zbraní, které zároveň udrží mír ve východní Asii, prohlásil Pchjongjang. Protiamerické výpady ale v minulosti vždy předcházely ústupkům a návratu k jednacímu stolu. Ze šestistranných rozhovorů se Severní Korea stáhla po 3. kole loni v červnu. Od té doby poprvé oficiálně přiznala vlastnictví atomového arzenálu a zároveň se objevily spekulace o možné přípravě severokorejského jaderného testu.

KLDR však obnovila schůzku s Jižní Koreou, zároveň se mají už příští měsíc v Pchjongjangu setkat zástupci obou Korejí u příležitosti 5. výročí historického summitu mezi oběma znepřátelenými státy.

O situaci na Korejském poloostrově bude už 10. června ve Washingtonu jednat s americkým prezidentem Georgem Bushem jeho jihokorejský protějšek Roh Mu-hjon.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme