Severní Korea odpálila další balistickou raketu, týden po posledním testu

Severní Korea při nedělním testu odpálila balistickou raketu, uvedli zástupci jihokorejské armády. Uletěla asi 500 kilometrů a dopadla do moře.

Aktualizujeme Pchjongjang (Aktualizováno: 11:23 21. 5. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odpálení balistické rakety středního až dlouhého doletu Hwasong-12 severokorejským režimem 15. května 2016. (ilustrační foto)

Odpálení balistické rakety středního až dlouhého doletu Hwasong-12 severokorejským režimem 15. května 2016. (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Raketa byla podle Reuters vystřelena z oblasti Pukčchang severně od Pchjongjangu a uletěla 500 kilometrů.

Podle vyjádření jihokorejské armády měla střela dopadnout v Japonském moři.

Severokorejská raketová facka

Číst článek

Mluvčí japonské vlády Jošihide Suga podle agentury Reuters oznámil, že raketa pravděpodobně dopadla mimo japonské vody a nebyla zasažena žádná plavidla ani letadla.

Bílý dům oznámil, že odpádlená střela měla kratší dolet než střely odpálené v posledních třech testech.

Severní Korea provedla test balistické rakety naposledy minulou neděli. Označila ho za úspěšný s tím, že cílem bylo ověřit schopnost střely nést velkou jadernou hlavici.

Testy raket zapovídají Severní Koreji rezoluce Rady bezpečnosti OSN, KLDR ale tyto zkoušky přesto pravidelně provádí.

Rada bezpečnosti v úterý Pchjongjangu pohrozila, že v případě, že bude odpalování raket pokračovat, uvalí na ni přísnější sankce. Severní Korea výzvy, aby svůj raketový a jaderný program zastavila, ignoruje a tvrdí, že jde o její právo na sebeobranu.

Raketa vypálená při testu v polovině května urazila asi 700 kilometrů. Při předchozí poslední úspěšné zkoušce, kdy byla raketa odpálena rovněž z Kusongu, letěla střela 500 kilometrů, uvedla AFP.

ČTK, haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme