BASKETBAL: Srbsko - Česko právě teď živě

,Apolitický pohled na život v Pchjongjangu.‘ Dle KLDR se však zadržený student dopustil špionáže

Severní Korea tvrdí, že australský student, kterého před několika dny zadržela a ve čtvrtek zase propustila, byl špionem ve prospěch zpravodajských stránek zaměřených na KLDR. Informují o tom světová média.

Pchjongjang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sigley byl donedávna jedním z hrstky západních studentů, kteří studují v Severní Koreji. | Zdroj: Reuters

„Vyšetřování ukázalo, že na podnět NK News a dalších médií nepřátelských vůči KLDR několikrát předal data a fotografie, které shromáždil, když se díky svému postavení zahraničního studenta dostal do všech možných míst Pchjongjangu,“ uvedla v sobotu severokorejská agentura KCNA. Tvrdí, že Alek Sigley se ke špionáži přiznal a opakovaně prý žádal o milost.

KLDR propustila zadrženého australského studenta, bezpečně odcestoval ze země

Číst článek

Internetový portál NK News, na němž Alek Sigley zveřejňoval své příspěvky, uvedl, že šlo jen „o apolitický pohled na život v Pchjongjangu“.

Sigley byl donedávna jedním z hrstky západních studentů, kteří studují v Severní Koreji. Minulý týden zmizel a jeho rodina tvrdila, že o něm neslyšela od 25. června.

Austrálie nemá diplomatické zastoupení v KLDR, a proto zahájila intenzivní pátrání po mladém Australanovi prostřednictvím třetích stran.

,Rozbořit stereotypy‘

Sigley dříve na sociálních sítích uvedl, že studuje korejskou literaturu na univerzitě v Pchjongjangu. Pořádal rovněž různé prohlídky, které organizovala jím založená cestovní kancelář Tongil Tours. Před dvěma lety veřejnoprávní televizi ABC sdělil, že chce rozbořit negativní stereotypy, které se vztahují k Severní Koreji.

KCNA napsala, že severokorejské úřady Sigleyho vyhostily ve čtvrtek. Ten samý den přes Peking doletěl do Tokia.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme