Severní Korea plánuje přehlídku na počest budoucího vůdce

Severní Korea uspořádá vojenskou přehlídku na počest vládnoucí strany i budoucího vůdce. Podle Soulu by se měla konat tuto neděli u příležitosti 65.výročí založení Strany práce. Ještě před tím má být cvičení ozbrojených sil. Pchjongjang minulý týden poprvé veřejně představil možného nástupce, kterým se má stát nejmladší syn současného diktátora Kim Čong-un.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Socha Kim Ir-sena na návrší Mansude

Socha Kim Ir-sena na návrší Mansude | Foto: Velvyslanectví ČR v Pchjongjangu

Na letecké základně u metropole Pchjongjangu je podle jihokorejského ministerstva obrany připraveno na 15 tisíc vojáků, kteří se 10. října mají zúčastnit mohutné přehlídky.

Pravděpodobně ještě předtím se na východním pobřeží uskuteční i společné manévry pozemních, leteckých a námořních sil, které má osobně sledovat současný vůdce Kim Čong-il.

Soul také poprvé oficiálně označuje Kim Čong-una za možného nástupce současného diktátora.

Nejmladší syn Kim Čong-ila už získal hodnost generála i významný post v armádě, která je s jedním milionem a dvěma sty tisíci vojáky 5. největší na světě a disponuje i jadernými zbraněmi. Na sjezdu vládnoucí strany minulý týden pak byl jmenován i do jejího Ústředního výboru.

Robert Mikoláš, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme