Severní Korea se snaží dokázat, že její vůdce Kim Čong-il žije

Severní Korea znovu přesvědčuje svět, že její vůdce žije. Pchjongjang zveřejnil další sérii fotografií s Kim Čong-ilem sledujícím fotbalový zápas. Snímky mají dokázat, že vládce stalinistického režimu je v pořádku a mají vyvrátit, že po prodělané mrtvici ochrnul. Kim Čong-il se od září neobjevil na veřejnosti a nezúčastnil se ani vojenské přehlídky k 60. výročí vzniku země. Spekuluje se proto, jestli ještě řídí Severní Koreu či dokonce zda je vůbec naživu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedna z fotografií Kim Čong-ila sledujícího fotbalový zápas | Foto: AFP

Nové fotografie údajně pocházející ze začátku října ukazují Kim Čong-ila sledujícího fotbalový zápas dvou armádních celků. Bližší informace ale severokorejská média neuvedla. Japonská televize však v uplynulých dnech zveřejnila informace o tom, že nejstarší syn severokorejského vůdce a jeho možný následovník Kim Čong-nam odletěl do Paříže pro známého neurochirurga.

Kim Čong-il se navíc tento týden nezúčastnil ani pohřbu jednoho z pěti nejvýše postavených politiků Pak Sung-čola, což vyvolalo další spekulace o jeho skutečném stavu.

Přesto dnes Pchjongjang opět pohrozil svému jižními sousedovi. Jižní Korea totiž zítra zahajuje vojenské cvičení spolu se Spojenými státy. Podle Severní Koreje ale manévry mohou přivést Korejský poloostrov na pokraj jaderné války.

Robert Mikoláš, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme