Severní Korea varuje před novou válkou na poloostrově

Korejský poloostrov se opět nachází na hraně války, upozornil severokorejský velvyslanec v Rusku Kim hen Čun. Podle jeho slov mír ohrožují hlavně společné manévry Jižní Koreje a Spojených států. Kvůli zvýšenému napětí na poloostrově se v 11 hodin SELČ sešli zástupci obou zemí v pohraniční vesnici Pchanmundžom.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jihokorejští vojáci poblíž demilitarizované zóny, která odděluje obě Koree | Zdroj: Reuters

Velvyslanec Severní Koreje v Rusku Kim hen Čun pohrozil, že pokud Jižní Korea neukončí psychologickou válku a do 17. hodin místního času nevypne rozhlasové vysílače na hranici, nevyhnutelná reakce Pchjongjangu bude tvrdá.

Podle ruských médií kvůli eskalaci napětí pozastavily a posléze obnovily společná vojenská cvičení Spojené státy a Jižní Korea.

KLDR zvýšila pohotovost vojsk na jižních hranicích, kvůli tlampačům

Číst článek

V oblasti až do 28. srpna pokračují také rusko-čínské manévry pod názvem Námořní součinnost 2015.

Moskva i Peking ujišťují, že cvičení nejsou namířena proti žádnému státu a jde o nácvik společné obrany proti napadení ze strany třetích zemí.

Severokorejská armáda ve čtvrtek vypálila raketu na tlampač, ze kterého Soul vysílá přes společnou hranici propagandu proti KLDR. Jižní Korea odpověděla dělostřeleckou palbou. Severní Korea následně pohrozila vojenskou akcí, pokud Jižní Korea propagandistické vysílání nezastaví. To ale Soul odmítl.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme