Severní Koreji hrozí nové sankce. Dohodl se na nich Washington s Pekingem

Spojené státy a Čína se dohodly na nových sankcích vůči Severní Koreji. Na stalinistický režim chtějí uvalit nejtěžší tresty v historii. Pchjongjang tak chtějí potrestat za to, že minulý měsíc otestoval atomovou bombu. Navrhované sankce ale ještě musí schválit Rada bezpečnosti OSN. Američané a Číňané by je podle očekávání měli v Radě bezpečnosti prosadit bez problémů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

OSN rezoluce schvalování Libye | Zdroj: ČTK

Nové sankce vůči KLDR mají mimo jiné postihovat severokorejské diplomaty a jejich nezákonné peněžní převody. Potvrdila to americká velvyslankyně při OSN Susan Riceová.

Tresty podle ní patří k těm nejpřísnějším v historii. Je to také poprvé, co se usnesení zaměřuje na nelegální činnost severokorejských diplomatů.

Mezinárodní společenství uvalilo na KLDR už řadu sankcí, ty omezují například některé finanční operace a zakazují do země dodávat materiály, které by mohly být využity při stavbě raket či jaderných technologií.

Vít Pohanka, Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme