Severokorejci mohou v televizi obdivovat sličné olympioničky

Obyvatelé komunistické Severní Koreje mohou letos sledovat olympiádu v nebývalém rozsahu. Vůdce země Kim Čong Il, který má neomezenou moc nad všemi sdělovacími prostředky v zemi, v minulosti vysílání z olympijských her až na drobné výjimky nepovoloval. Tento rok ale tuto podívanou lidem zpřístupnil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

beach volleyball na olympiádě | Foto: EPA

Severokorejské vysílání z olympijských her nemá v historii komunistické země obdoby. Státem řízená televize vysílá i několikahodinové přenosy. Zaměřuje se přitom na ženské sporty, zejména na gymnastiku, plavání a dokonce plážový volejbal.

Zatímco v minulosti měla státní televize nařízeno neukazovat nic převratného a vysílat pouze tradiční sporty, které lidé v KLDR znají, nyní je to zcela jinak. Na obrazovce se objevují sportovní odvětví, o kterých většina obyvatel nikdy ani neslyšela.

Navíc to vypadá, jako by si televize záměrně vybírala disciplíny, kde o medaile bojují krásné spoře oděné ženy. Ženským sportům je věnováno celých 70 procent severokorejského olympijského vysílání.

Martin Hromádka, Radim Vaculovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme