Severokorejci varují Jižní Koreu před útokem. Kvůli protirežimním letákům

KLDR varovala Jižní Koreu, že zaútočí, pokud na její území shodí Jihokorejci další protirežimní letáky. Jde o nejostřejší výstrahu, jaká z Pchjongjangu za poslední měsíce zazněla. Letáky v balonech shazují na Severní Koreu jihokorejští aktivisté pravidelně už řadu let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlající vlajka KLDR | Foto: Kateřina Procházková

Protirežimními letáky a jednodolarové bankovky plánují jihokorejští aktivisté shodit za korejskou hranicí v pondělí.

Jak informuje severokorejská agentura KCNA, pokud se do Severní Koreje dostanou, reakcí na ně bude okamžitý vojenský úder, směrovaný na příhraniční oblast v okolí města Padžu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zahraničněpolitický komentátor Českého rozhlasu Milan Slezák mluví o plánovaném shození letáků v Severní Koreji v Odpoledním Radiožurnálu

Jihokorejští aktivisté ani přes výhružky Pchjongjangu nechtějí od akce zatím ustoupit. Mezi nimi převládají ti, kteří utekli ze Severní Koreje a nyní se chtějí domoci lepšího řádu v zemi. Někdy k dopisům a letákům přibalují pozornosti jako třeba dolarové bankovky.

Tomu, kdo si letáky v Severní Koreji přečte, hrozí přinejlepším nějaký čas pobytu v táborech donucovacích pracích.

Letáky vybízející Severokorejce k odporu proti režimu shazují členové jihokorejských občanských organizací pravidelně. S kampaní nemá formálně nic společného Soul ani jiné úřady.

Hanka Shánělová, Milan Slezák, Kateřina Procházková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme