Severokorejský nástupník Kim Čong-un bude zvolen do další významné funkce

Kim Čong-un - možný následník severokorejského vůdce Kim Čong-ila, bude asi zvolen do další významné funkce. V Pchjongjangu dnes zasedají zástupci Nejvyššího lidového shromáždění, kteří by nástupníka mohli na vysoký státní post jmenovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kim Čong-il a jeho syn Kim Čong-un | Zdroj: Reuters

Severokorejský parlament, takzvané Nejvyšší lidové shromáždění by na právě probíhajícím shromáždění mohlo zvolit Kim Čong-una členem nebo dokonce místopředsedou jednoho z předních orgánů v zemi - Výboru národní obrany. Členství v komisi národní obrany by mu pak otevřelo cestu na post nejvyšší, do čela celé země.

Do čela země a výboru by se ale mohl dostat podle koreanisty Petra Bláhy až po smrti svého otce:

„Já vůbec nepředpokládám, že by ho za života jeho syn nahrazoval. Pokud ale Kim Čong-un bude zvolen do Výboru národní obrany, tak to znamená další potvrzení jeho vzestupu na pozici po případně zesnulém Kim Čong-ilovi.“

Mladý Kim Čong-un od svého nástupu do severokorejského politického života už stačil získat hodnost čtyřhvězdičkového generála a stal se i místopředsedou v Ústřední komisi strany práce. Další z významnějších postů ale v zemi nezastává. Není tedy zatím ani členem právě zasedajícího severokorejského parlamentu - Nejvyššího lidového shromáždění.

Kateřina Procházková, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme