Severokorejští úředníci pašovali z Japonska staré počítače

Japonská policie odhalila Severokorejce, kteří do KLDR pašovali použité počítače. Údajně jde o úředníky ze severokorejské kanceláře, která Pchjongjang neoficiálně v Japonsku zastupuje. Tokio neudržuje s komunistickou Severní Koreou diplomatické styky a nevyváží tam žádné zboží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za nejbezpečnější opatření považují odborníci odpojit se od počítače úplně | Foto: stock exchange, Jakub Krechowicz

Při zásahu v kanceláři severokorejského zastupitelstva v Tokiu našli Japonci údajně důkazy, že komunističtí diplomaté vyvážejí ze země zakázané zboží. Především použité počítače.

Severokorejci prohlídku odsoudili jako neoprávněnou a nezákonnou. Už před měsícem pak japonská policie zatkla severokorejského obchodníka, který vyvážel do své země přes Čínu sto použitých počítačů a notebooků.

Japonsko podporuje úplný zákaz exportu do KLDR. Souvisí to se sankcemi, které na Pchjongjang uvalilo kvůli jeho jadernému programu a také kvůli únosu japonských občanů před třiceti lety (v letech 1970-1980).

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme