Severoněmecký Rostock se připravuje na demonstrace odpůrců globalizace

Severoněmecké přístavní město Rostock se změnilo v malou pevnost. Odpůrci globalizace tam dnes pořádají zřejmě největší demonstraci proti summitu skupiny G8. Podle některých údajů by se počet účastníků protestní akce mohl vyšplhat až na číslo 100 tisíc, podle úřadů ale bude účast daleko nižší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vybydlená škola v Rostocku - jedno z center antiglobalistů | Foto: Jiří Hošek

13 tisíc policistů je v Rostocku a okolí připraveno hned v zárodku zmařit případné výtržnosti. Na dálnicích muži zákona zastavují podezřelá vozidla a jsou připraveni zadržet osoby, které by plánovaly násilné akce.

Organizátoři ujišťují, že akce by měla mít poklidný průběh. Řada obchodů a restaurací ale své výlohy radši zabednila. Protestní akce by měla vyvrcholit mezi 16. a 18. hodinou v rostockém přístavu.

Velkou demonstraci plánovala na dnešek do města Schwerin taky krajně pravicová strana NPD. Kvůli akutnímu nedostatku policistů, kteří by na pochod krajní pravice museli dohlížet, ale soud s definitivní platností mítink nepovolil. NPD chce kvůli tomu podat stížnost k Ústavnímu soudu.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme