Severovýchod USA je pod sněhem, pět států hlásí stav ohrožení

Spojené státy bojují s nepříznivým počasí. Sněhová vánice zkomplikovala život zhruba 50 milionům obyvatel na severovýchodním pobřeží. V pěti státech panuje stav ohrožení. Bez elektrického proudu tam je zhruba půl milionu domácností a podniků. Problémy mají také americká letiště, zrušila tisíce letů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odklízení sněhu v New Jersey | Zdroj: Reuters

Státy na severovýchodě Ameriky pokryl sníh. Vánice zastavila provoz na letištích a na mnoha místech také na silnicích. Pět států vyhlásilo stav ohrožení.

“Sněhová bouře podle našeho očekávání skončí někdy odpoledne. Možná vyjde i slunce,” prohlásil na tiskové konferenci guvernér státu Massachusetts Deval Patrick.

Přehrát

00:00 / 00:00

O následcích sněhové bouře informoval z Washingtonu severoamerický zpravodaj ČRo Vít Pohanka

Zároveň ale varoval před podceňováním následků vánice.

Paralyzovaná letiště

Nejde zdaleka jenom o to, že se na velký letištích, jako je Boston nebo New York, zastavila letecká doprava. Mnohé dánice a hlavně místní silnice zůstanou ještě mnoho hodin neprůjezdné.

Včera bylo zrušeno 3600 letů, dnes jich neodletí 1600. Prakticky všechna letiště v v oblasti New Yorku stojí. Komplikace proto mohou mít i cestující z Česka, kteří míří na některé ze tří mezinárodních letišť v New Yorku, nebo na letiště v Bostonu.

Američané čekají další výpadky elektřiny. Kvůli sněžné bouři

Číst článek

Provoz by se měl na newyorských letištích obnovovat během dneška, na zítřek je prozatím zrušeno už jen 19 letů.

Problémy s elektřinou způsobily zejména opadající stromy na elektrické dráty. Bez dodávky elektrické energie je už 500 000 domácností a firem.

Závěje dosahují výšky až 150cm, mohou skrývat stržené dráty elektrického vedení nebo jiné nástrahy nebezpečné životu.

Milan Kopp, Vít Pohanka, Tomáš S. Šťástka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme