Severovýchod USA ochromila sněhová kalamita

Města na severovýchodě Spojených států ochromila sněhová kalamita. Řada leteckých společností musela zrušit své spoje. Během 12 hodin napadlo místy až 60 centimetrů sněhu. Silničáři s veškerým úsilím udržují zprovozněné hlavní dálnice, letiště se zaplňují cestujícími, kterým byly zrušeny lety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odklízení sněhu ve Washingtonu | Foto: Alexandr Pícha

Na atlantické pobřeží Spojených států se vrátila zima. Po neobyčejně teplém lednu, kdy si řada lidí myslela, že to zima letos nemyslí vážně, je velká část amerického východu pod sněhem. Silničáři sice byli v pohotovosti už od sobotního rána, přesto se jim ve Washingtonu daří udržovat sjízdné jen hlavní tahy.

V Marylandu za necelý den napadlo místy přes půl metru sněhu. Silný blizard a námrazy strhly vedení na mnoha místech. Jen v oblasti Washingtonu je bez proudu skoro 100 tisíc domácností. Veřejná doprava je často zastavena a taxikáři zvýšili tarify za jízdu v rizikových oblastech až dvojnásobně.

Na mezinárodním letišti ve Philadelphii museli zrušit třetinu odletů i příletů. Podobné problémy hlásí letiště od Bostonu, přes New York až po Washington. Na severovýchodě Ameriky stále sněží a sílí vítr a podle předpovědí se situace nezlepší do rána středoevropského času.

Miroslav Konvalina, Alexandr Pícha, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme