Severovýchod USA se potýká s následky sněhové kalamity

Sněhové bouře a husté sněžení v posledních dnech trápí severovýchod Spojených států. Na mnoha místech musely školy přerušit vyučování. Komplikovaná je také letecká a silniční doprava.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněhová kalamita opět zasáhla Washington. | Zdroj: ČTK

Doprava se postupně na většině míst vrátila k normálu, ale školy jsou stále zavřené. Problémem ve Washingtonu a na jeho předměstích pořád zůstává elektřina. Ještě v noci na dnešek bylo bez proudu asi 100 tisíc domácností, což je velký problém hlavně pro rodiny s dětmi.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci informoval ve Zprávách o čtvrté zpravodaj Českého rozhlasu v USA Vít Pohanka

Kdo mohl, odjel k příbuzným nebo ke známým, případně se mnoho lidí ubytovalo v hotelích. Začínají se už také ozývat hněvivé reakce obyvatel, kteří se ptají, proč opravy vedení trvají tak dlouho a jestli se poruchám nedalo nějak předejít, protože sněhu – alespoň ve Washingtonu a okolí – nenapadlo zase tolik.

Elektrárenská společnost ujišťuje, že drtivá většina zákazníků by měla mít proud do dnešních 11 hodin večer, ale v některých případech to prý může trvat až do neděle.

Vít Pohanka, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme