‚Ruce mi začal dávat tam, kam neměl.‘ Polský onkolog je podezřelý ze sexuálního obtěžování 88 pacientek

Prokuratura v severopolském Gdaňsku obžalovala chirurga-onkologa kvůli podezření, že během onkologických vyšetření v letech 2006 až 2017 sexuálně obtěžoval 88 pacientek. Podle televize TVN24 mu hrozí až 12 let vězení. Muž se cítí být nevinen.

Gdaňsk (Polsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prokuratura v severopolském Gdaňsku obžalovala chirurga-onkologa kvůli podezření, že během onkologických vyšetření v letech 2006 až 2017 sexuálně obtěžoval 88 pacientek (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka RGBStock | Zdroj: Fotobanka RGBStock

Už předloni v únoru vyšetřovatelé informovali, že v Polsku známý lékař Marek L. je podezřelý z obtěžování 25 pacientek.

Profesor Kolumbijské univerzity: Každý má mezi blízkými oběť sexuálního násilí, o problému se nemluví

Číst článek

Nicméně během vyšetřování v následujících měsících se ukázalo, že poškozených je 88 žen, mezi nimi jedna dívka mladší 15 let. Mluvčí gdaňské prokuratury Gražyna Waryniuková uvedla, že devět žen podvodně donutil k pohlavnímu styku.

„Začal mi vyšetřovat břicho. Stál za mnou. Ruce sesunul příliš nízko a začal mi je dávat tam, kam neměl,“ popsala jedna z pacientek chování Marka L.

Během vyšetřování případu policisté vyslechli asi 3000 žen, které k tomuto lékaři chodily. Policie usilovala o zatčení Marka L., nicméně soud rozhodl, že po složení kauce 20 000 zlotých (asi 119 000 Kč) může zůstat na svobodě. Byl ale pod policejním dohledem a nesměl vykonávat své povolání.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme