Muž plácnul reportérku po zadku během živého vstupu, je obviněn ze sexuálního obtěžování

Madridská policie v úterý obvinila ze sexuálního obtěžování pětadvacetiletého Rumuna. Osahával moderátorku během živého vstupu. Přistoupil k ní zezadu a plácnul ji přes zadek. Když si uvědomil, že je v přímém přenosu, snažil se ospravedlnit tím, že „jí na zadek sahat nechtěl“. Následně ho zatkla policie. Podle nových španělských zákonů hrozí za sexuální napadení trest jeden až čtyři roky.

Madrid Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Incident se stal před obchodem v Madridu. Reportérka Isa Baladová z televizní stanice Cuatro informovala o případu, kdy policie zatkla zloděje i majitele obchodu, kteří zloděje zbili. Zpočátku šlo o běžný živý vstup. Vše se zvrtlo, když k ní zezadu přistoupil kolemjdoucí muž a sáhnul ji na zadek. Sahání na zadek je však ve Španělsku považováno za trestný čin. Hrozí za něj trest jeden až čtyři roky.

Muž se reportérky vyptával, z jakého kanálu je. „Když se nás chceš zkusit zeptat, z jaké stanice jsme, nemusíš mi sahat na zadek. Dělám živé vysílání a pracuji,“ odpověděla reportérka snažila se zachovat klid.

Rubiales míří k soudu. Bývalý šéf španělského fotbalu bude kvůli aféře s polibkem vypovídat v pátek

Číst článek

Celou událost nevěřícně sledoval moderátor ve studiu, který se reportérky ptal, jestli je v pořádku. Přímý přenos byl následně přerušen. Rozhovor však zdaleka nekončil. Cizinec ustoupil a začal ji ujišťovat, že „jí na zadek nesáhnul a že ji respektuje“. Během odchodu se rozloučil tím, že se dotkl Isiny hlavy a prohrábl jí vlasy“, píše týdeník Diez Minutos

Podle týdeníku Semana chodil muž po ulic dál a osahával ostatní ženy. Na místo dorazila policie, která Rumuna okamžitě zadržela. Televize Cuatro následně vydala prohlášení v němž zdůrazňuje, že „odmítá jakýkoli druh obtěžování a vyjadřuje plnou podporu Ise Baladové“.

Španělskem přitom stále otřásá „kauza Rubiales“, kdy bývalý šéf španělského fotbalu Luis Rubiales po vítězném finále mistrovství světa políbil hráčku Jenni Hermosovou. Prokuratura ho obvinila ze sexuálního napadení a nátlaku. Svazový předseda kvůli tomu odstoupil z funkce.

pna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme