Sexuální skandál, který zasáhl do volební kampaně v USA. Bývalý kongresman Weiner přiznal svou vinu

Bývalý americký kongresman Anthony Weiner se přiznal k sexuální aféře, která zasáhla také do loňské prezidentské kampaně. Soud ho viní z nevhodné elektronické korespondence s 15letou dívkou. Podle agentury AP se Weiner v emotivním projevu omluvil za své činy. Nyní mu hrozí vězení.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý americký kongresman Anthony Weiner | Zdroj: Reuters

Anthony Weiner má za sebou ve svých 52 letech už několik sexuálních skandálů, vůbec poprvé se s nimi ale dostal až před soud. „Jsem nemocný a nemám pro to omluvu," uvedl před soudem v New Yorku.

Policie zahájila federální vyšetřování poté, co se 15letá dívka ze Severní Karolíny svěřila bulvárnímu webu s výměnou obscénních zpráv s bývalým kongresmanem. Weiner ji prý také požádal, aby se svlékla před kamerou.

Podle zákona by za své činy mohl dostat až deset let ve vězení. Na základě dohody s prokuraturou ale podle agentury AP zřejmě dostane daleko menší trest.

Poradkyně Clintonové

Weinerův případ zasáhl rovněž do loňské prezidentské kampaně. Weinerova žena Huma Abedinová působila během prezidentské kampaně jako poradkyně demokratické kandidátky Hillary Clintonové.

Policie v rámci vyšetřování Weinerova případu objevila v jeho počítači e-maily od jeho ženy. Výsledkem toho bylo, že v říjnu 2016 James Comey, tehdejší ředitel FBI, oznámil znovuotevření vyšetřování, jakým způsobem Clintonová manipulovala s oficiální korespondencí.

Po pátečním přiznání manžela Abedinová podle serveru New York Post podala žádost o rozvod. Už minulé léto ale oznámila, že od něj odchází.

Weiner působil 12 let ve Sněmovně reprezentantů Spojených států. V roce 2011 se na jeho twitterovém účtu objevily explicitní fotografie, po jejich zveřejnění rezignoval. Nejprve tvrdil, že šlo o hackerský útok, později ale přiznal, že fotografie a nevhodné zprávy poslal hned několika ženám sám.

O dva roky později oznámil kandidaturu na newyorského starostu, později ale z kampaně odstoupil, protože se objevily další nevhodné fotografie a zprávy.

Dominika Píhová, Tomáš Fiala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme