Seznam nejkurióznějších krádeží světa vede Einsteinův mozek, tank i rozebraný most v Česku

Touha krást je nejspíš stejně stará jako lidstvo samo. Některé ukradené věci, jako například jídlo, se dají pochopit. Jiné se ovšem brání vší logice. Server Crime Wire sestavil přehled věcí, které by asi většinu lidí nenapadlo krást - a hned na druhou příčku umístil most rozebraný sběrači šrotu v České republice.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Albert Einstein

Albert Einstein | Foto: Archivní a programové fondy Českého rozhlasu | Zdroj: Český rozhlas

Pláž
Na pláži na Jamajce kdosi ukradl tunu písku. I když se ho nikdy nepodařilo najít, policie předpokládá, že ho zloději rozprodali okolním hotelům.

Most
Když se v roce 2008 u železničního mostu na nepoužívané trati mezi Chebem a Starým Hrozňatovem v České republice objevila skupina mužů, tvrdili kolemjdoucím, že byli najati na jeho demolici - a nikdo jejich slova nezpochybnil. Most rychle zmizel, ovšem jak se později ukázalo, samozvaní „inženýři“ byli ve skutečnosti zloději kovu. Most už se najít nepodařilo.

Ještě o krok dál ovšem zašel v roce 2015 zloděj v Polsku, kterému se podařilo ukrást celý železniční viadukt o hmotnosti 40 tun - a chytili ho teprve tehdy, když rozebíral další most.

Pár bronzových slonů
Sousoší 1,8 metru vysokých slonů odlitých z bronzu zmizelo ve městě Ojai v Kalifornii a navzdory tomu, že jsou značně těžcí (byť zřejmě ne tolik, jako skutečný slon), zůstávají nadále pohřešováni.

Desetikilový návěs
Odjet od benzínky bez zaplacení je poměrně častým druhem drobné kriminality. Ovšem do úplně jiné kategorie se dostal zloděj, který v okrsku Baltimoru ukradl desetikolový cisternový návěs obsahující více než 11 tisíc litrů benzinu.

Automat na kondomy
Jistý opilec v Michiganu sundal ze zdi hospody automat na kondomy a odešel s ním domů. K jeho smůle ho ovšem na cestě domů, kam si nesl svou ukořistěnou skříňku s prezervativy, sledovali nejen kolemjdoucí, ale i policie, která ho promptně zadržela.

Zdálo by se, že větší smůlu už nemohl mít - ovšem opak je pravdou. O krádež automatu na kondomy se na Štědrý den pokusil také zloděj v Německu, který se ho pokusil uvolnit s pomocí výbušnin. Jejich množství ale neodhadl a při explozi zahynul. Poučení? Zločin se nevyplácí.

Tank
V San Diegu vzbudil svého času rozruch muž, který vešel do vojenského zařízení, krumpáčem si otevřel průlez tanku, nastoupil do něj a vydal se na spanilou jízdu po dálnici. Zastřelili ho policisté poté, co odmítl ukradené vozidlo opustit. Krom zloděje nebyl nikdo zabit.

Varlata
Po propité noci se mnozí vzbudí a zjistí, že nemají peněženku nebo telefon. Podstatně hůř na tom ovšem byl ženatý ruský televizní herec, který se probudil a zjistil, že nemá část pohlavních orgánů. V baru se seznámil s přitažlivou blondýnkou, dal si s ní několik piv, padlo několik polibků - a pak už si nic nepamatuje.

Následujícího rána se probudil na zastávce autobusu lehčí o obě varlata. Policie předpokládala, že se jednalo o práci gangu obchodujícího s lidskými orgány, protože operace „vypadala profesionálně provedená“.

Živý žralok
Zlaté rybičky ani kapři koi nestačili muži z Británie, který choval rovnou žraloka - konkrétně druh máčka korálová. Jeho podivný domácí mazlíček nezůstal bez povšimnutí; po čase se k němu kdosi vloupal a více než půlmetrového žraloka ukradl.

Einsteinův mozek
Po smrti Alberta Einsteina v roce 1955 provedl lékař a patolog Thomas Stoltz Harvey jeho pitvu. Až v roce 1978 zjistil novinář Steve Levy, že si Harvey tehdy nechal Einsteinův mozek jako suvenýr - a uchovával ho v zavařovací sklenici.

Čepice z vajec
Jihoafrický bavič Greg Da Silva ustanovil nový světový rekord, když z více než jedné tisícovky vajec vytvořil obří čepici. Jeho výtvor mu ovšem někdo zcizil, když si ji odložil při cestě po Německu.

Nafukovací kráva
Přes metr vysokou a necelých 160 kilogramů těžkou nafukovací krávu někdo ukradl z pobočky restaurace Chick-Fil-A v americké Arizoně. Kráva se později objevila na zadním dvorku jednoho rodinného domku a nálezce dostal občerstvení na rok zdarma.

Voltairovo tělo
Francouzský filozof Voltaire nemohl kvůli svým (v té době) kontroverzním dílům pohřben tradičním katolickým způsobem. Jeho rodina a známí proto vzali jeho tělo a tajně ho pohřbili v opatství ve městě Champagne.

Lampa ze Zpívání v dešti
Ikonickou lampu, kolem které se při známém muzikálovém čísle kroutí herec Gene Kelly, si původně při dražbě zakoupil neznámý člen štábu. Roky zkrášlovala trávník před jeho domem, dokud ji v roce 1990 někdo neukradl. Podle deset let starého rozhovoru ji ale vlastnila nedávno zemřelá herečka Debbie Reynoldsová.

Napoleonovo přirození
Je celkem známým faktem, že francouzský vojevůdce Napoleon přišel po smrti o přirození. To měl následně dostat korsický mnich, postupem staletí ale našlo domov na mnoha místech v Evropě, než skončilo na výstavce v newyorském muzeu. V současnosti je údajně majetkem dcery jednoho amerického urologa.

ČTK, Kristina Roháčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme