Shell začal uplatňovat ropné embargo uvalené na Sýrii

Ropnému embargu uvalenému Evropskou unií na Sýrii se musejí podřídit evropské petrochemické firmy. Uplatňovat je začala například nizozemská společnost Shell. Zareagovala tak na rozšíření seznamu syrských firem, vůči kterým zavedla evropská sedmadvacítka restriktivní opatření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nově obrandovaná čerpací stanice Shell | Foto: Petr Kološ

Nově se sankce proti Sýrii týkají také dalších tří ropných společností. Mezi nimi i státního koncernu General Petroleum Corporation.

Společnost Shell na to reagovala oznámením, že ihned zastavuje veškeré své aktivity v Sýrii. Podle tiskového prohlášení je hlavní prioritou společnosti bezpečnost jejích zaměstnanců. Vyslovila naději, že se brzy situace v zemi zlepší ku prospěchu všech jejích obyvatel.

Kromě ropného embarga také Evropská unie zakázala vstup na své území několika desítkám přívrženců Asadova režimu a zmrazila jim účty v evropských bankách.

Od března, kdy začalo kruté potlačování demonstrací proti prezidentu Bašáru Asadovi, zabily pořádkové síly v Sýrii podle údajů OSN na 4 tisíce lidí.

Pavel Novák, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme