Siamská dvojčata ze Slovenska překonala nejkritičtější dny po operaci

Siamská dvojčata ze Slovenska překonala nejkritičtější pětidenní období po operaci. Děti byly srostlé v oblasti hrudníku a břicha a chirurgové je oddělovali 20 hodin. Oba pětiměsíční chlapce udržují lékaři v umělém spánku a další vývoj nechtějí předpovídat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oddělená dvojčata v nemocnici | Zdroj: ČTK

Lékaři jsou spokojeni především s tím, že dvojčata překonala infekci a všechny orgány jim fungují, ovšem za pomoci přístrojů a velkého množství léků.

Děti mají postižená játra, trávicí ústrojí a zároveň jim chybí pevný hrudní koš, který by dovolal samostatné dýchání. Vyhráno zdaleka nemáme, říká šéf chirurgů Vladimír Cingel. "Řeknu upřímně, nikdo si to netroufne předpokládat. Byla by to v této chvíli nemístná troufalost zamýšlet se nad počtem dní."

Děti jsou umístěné zvlášť a kvůli infekci ošetřuje každého chlapce jiný tým zdravotníků. Matka má podle možností a za přísných podmínek volný přístup.

Martin Hromádka, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme