Deset Uzbeků a jeden Rus zemřeli při požáru ubytovny na Sibiři. Pracovali pro dřevařskou společnost

Jedenáct lidí zemřelo a další dva utrpěli zranění při požáru dřevěné ubytovny pro zahraniční pracovníky v Tomské oblasti na západní Sibiři. S odkazem na místní úřady o tom informovala agentura TASS. Podle uzbeckého ministra pro mimořádné situace pocházelo deset obětí z Uzbekistánu. Jedenáctý mrtvý byl Rus.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedenáct lidí zemřelo a další dva utrpěli zranění při požáru dřevěné ubytovny pro zahraniční pracovníky v Tomské oblasti na západní Sibiři | Foto: Russian Emergencies Ministry | Zdroj: Reuters

Podle ruského ministerstva pro mimořádné události požár vypukl v 04.00 místního času (23.00 SEČ) a zcela zničil objekt o rozloze kolem 200 metrů čtverečních.

V ruském hostelu při havárii potrubí s horkou vodou zemřelo pět lidí. Jednou z obětí je dítě

Číst článek

„Podle posledních informací tam žilo 14 lidí, dvěma se podařilo utéct a 11 dalších zemřelo. Osud zbývající osoby je neznámý,“ sdělil agentuře TASS místní představitel.

Všechny oběti pracovaly pro dřevařskou společnost Greenwood. Shořelá budova přitom podle ruských úřadů nebyla určena pro bydlení. Na místo neštěstí dorazil gubernátor Tomské oblasti Sergej Žvačkin a nařídil požární bezpečnostní kontrolu v celém regionu.

V Rusku žijí miliony pracovníků ze Střední Asie, kteří povětšinou vykonávají špatně placené profese a navíc v podmínkách, které často nerespektují bezpečnostní předpisy, poznamenala agentura AFP.

Před dvěma týdny uhořelo ve sklenících na farmě nedaleko Moskvy osm Vietnamců. V lednu 2016 uhořelo 12 středoasijských přistěhovalců, včetně tří dětí, v moskevské krejčovské dílně, ve které přespávali. V létě téhož roku přišlo při požáru skladiště v Moskvě o život nejméně 17 migrantů, kteří ve skladu ilegálně pracovali a zřejmě i žili.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme