Sicílii zasáhly bleskové záplavy, Blízký východ trápí písečná bouře

Silná bouře přinesla na Sicílii lijáky a bleskové záplavy. Nejvíce je postižena východní část ostrova. Na pobřežním koridoru mezi Messinou a Katánií se na několik hodin zastavily vlaky. Bouře teď míří přes jižní Itálii na Balkán. Suchá, písečná bouře, teď naopak trápí země na Blízkém východě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Písečná bouře v libanonském Bejrútu (8. září)

Písečná bouře v libanonském Bejrútu (8. září) | Zdroj: Reuters

„Dostat se dnes domů je odyssea,“ komentoval velkou vodu v oblasti sicilské Taorminy jeden z amatérských kameramanů, který zachytil řádění živlů.

Na záběrech jsou vidět do půlky potopená auta i popelnice unášené proudem na okraji turisticky oblíbeného města.

Bouře se nad Sicílii dostala ze severní Afriky a zesílila nad Středozemním mořem. Pro začátek září v oblasti nezvyklá cyklóna může způsobit komplikace v příštích dnech na jihozápadním Balkáně. V horách tam hrozí sesuvy půdy.

Řada zemí Blízkého východu se zase potýká s rozsáhlou písečnou bouří, také netypickou pro tuto dobu. Jordánský Ammán, izraelský Jeruzalém i libanonský Bejrút jsou druhý den zahalené v písečné mlze a úřady doporučují lidem zůstat doma.

Jan Prokeš, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme