Sicilští dobrovolní hasiči zakládali požáry často sami, tvrdí policie. Chtěli si tak zvýšit příjem

Patnáct dobrovolných hasičů ze sicilského města Ragusa čelí podezření, že požáry sami zakládali, anebo hlásili požáry fiktivní, aby si za výjezdy k nim zajistili vyšší příjem. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters. Případ vyšetřuje italská policie, údajný vůdce skupiny byl umístěn do domácího vězení.

Ragusa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasič při zásahu. Ilustrační foto. | Zdroj: Reuters

Motivací skupiny byla hodinová sazba 10 eur, v přepočtu asi 260 korun, která jim byla vyplácena, když vyjížděli k požáru.

Podezření na dobrovolné hasiče z Ragusy padlo, když se jejich 120 výjezdů porovnalo se zhruba čtyřmi desítkami výjezdů jiných skupin ve stejném období, uvedla policie. Vyšetřovatelé soudí, že požárníci si nedovoleným způsobem vydělávali v letech 2013 až 2015.

Pomáhali přátelé i rodiny

Vedoucí skupinky po dohodě s ostatními členy vyjížděl ze základny svým vozem, zakládal ohně, anebo hlásil fiktivní požáry. Posléze se vracel na stanici, kde čekal, až je k požáru zavolají, napsala agentura Reuters.

Spiklenci k ohlašování fiktivních požárů používali buďto vlastních telefonů, anebo o to žádali přátele a rodinu.

Pouze vedoucího skupiny považuje policie za nebezpečného, a tak jej umístila do domácího vězení. Zakládal další požáry, i když ostatní už přestali.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme