Sídlem turecké vládní strany na jihovýchodě země otřásl výbuch, nejméně 48 zraněných

Nejméně 48 zraněných si vyžádal mohutný výbuch před sídlem turecké vládnoucí strany AKP ve městě Van. Někteří zranění jsou v kritickém stavu, ale žádné oběti na životech zatím nejsou hlášeny, informuje agentura Reuters. Van leží na jihovýchodě země, obývaném převážně Kurdy. Úřady již z útoku obvinily separatisty ze Strany kurdských pracujících (PKK).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuch v tureckém Vanu. | Foto: Reprofoto Twitter

Exploze, kterou podle prvotních zpráv policie způsobila bomba nastražená v autě, zasáhla sídlo regionálního guvernéra a budovu AKP. Na místě výbuchu, odkud stoupala oblaka dýmu, zasahovali záchranáři a hasiči.

Zraněno bylo podle nejnovější bilance nejméně 48 lidí. Oběti na životech zatím nejsou hlášeny, někteří ze zraněných jsou však v kritickém stavu.

K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, turecké úřady z něj však viní povstalce ze separatistické Strany kurdských pracujících (PKK). Cílem ozbrojeného boje s Ankarou, který s přestávkami trvá už od 80. let, je politická autonomie Kurdů. Loni v létě, po dvouletém klidu zbraní, se ozbrojené střety znovu rozhořely poté, co turecká armáda intervenovala v Sýrii. Tam Turci útočí nejen na pozice džihádistů, ale také kurdských povstalců.

Černá vlajka hyne, ať vstanou další mrtví. Boj proti Islámskému státu rodí nové války

Číst článek

Provincie Van leží na jihovýchodě Turecka a její většinové obyvatelstvo tvoří Kurdové. Pondělní výbuch se odehrál bezprostředně po víkendových čistkách v regionálních politických funkcích, kdy turecká vláda připravila o post 28 starostů. Odvolané politiky nařkla ze sympatií právě k PKK.

mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme